Husie torg 8 — bild 1Husie torg 8 — bild 2
1 / 2
Till saluHusie, Malmö

Husie torg 8

Ljus familjvilla med söderläge och gott om plats

Utropspris

67 dagar på marknaden

5 200 000kr

35 135 kr/m²

Boarea
148 m²
Rum
5 rum
Byggår
1988
Energiklass
D
ParkeringFamiljSöderlägeLugnt

Om bostaden

Välplanerad villa i lugnt villakvarter. Söderläge, rymlig trädgård och en planlösning som passar barnfamiljen.

BostadstypVilla
UpplåtelseformTill salu (bostadsrätt)
Hyresvärddemo

Nära det som räknas

Din månadskostnad

Vad kostar bostaden i månaden?

Månadskostnad utan ränteavdrag

24 405kr/mån

Med ränteavdrag: 19 784 kr/mån

Ränta3,95 %15 405kr/mån
Amortering2 %7 800kr/mån
Månadsavgift0kr/mån
Driftskostnad1 200kr/mån
kr
kr
kr/mån

Följer Finansinspektionens amorteringskrav (FFFS 2018:14). Ränteavdrag 30 %. Din faktiska ränta sätts av banken.

Så funkar bolånSå skaffar du lånelöfte →

Stadsdel

Utforska Husie

Prisbild, statistik och fler hem i stadsdelen.

5 200 000kr

148 m² · 5 rum · demo

Kontakta